Krucjata Wyzwolenia Człowieka

 

Czym jest Krucjata?

 

Krucjata Wyzwolenia Człowieka (KWC) jest służbą podjętą na rzecz wyzwolenia człowieka ze zła jakim są nałogi społeczne, alkoholizm, zakłamanie, lęk niszczący godność.

Jest programem działania, który ma na celu przezwyciężanie wszystkiego, co zagraża godności człowieka i poniża zdrowe obyczaje społeczne.

Propaguje styl życia oparty na prawdzie, miłości i wolności.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka podejmuje więc posługę wyzwolenia w trzech zwłaszcza kierunkach:

 • prawdy: wyzwalanie przez świadczenie o prawdzie w duchu miłości,
 • trzeźwości: wyzwalanie od alkoholizmu, nikotynizmu, narkomani,
 • obrony życia dzieci nienarodzonych, wychowania do czystości.

Słowo "krucjata" wskazuje na Krzyż. Jest on skutecznym znakiem ostatecznego zwycięstwa nad wszelkim złem. Jest on także symbolem ofiary podjętej z miłości.

 

Metody

 

Ponieważ wyzwolenie jest możliwe tylko w Jezusie Chrystusie i dokonuje się mocą Jego Ewangelii, dlatego podstawową drogą Krucjaty jest: ewangelizacja, modlitwa i post.

 • Ewangelizacja: głoszenie z wiarą i mocą Jezusa Chrystusa, który wyzwala człowieka;
 • Modlitwa: indywidualna i wspólnotowa;
 • Post: całkowita abstynencja od alkoholu.

Drogę taką wskazał Chrystus apostołom, gdy doświadczyli niemocy w walce ze złem („Ten rodzaj duchów wypędza się postem i modlitwą” – Mt 17,21). Modlitwa często jest jedynym środkiem pomocy, kiedy po ludzku nic nie da się zrobić. Ona również przemienia „działaczy” w pokornych świadków Bożego działania, a zniewolonych przyprowadza do źródła życia. Modlitwa i post stanowią serce programu działania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Dwa rodzaje przynależności do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka:

 

- kandydat – deklaruje przynależność do KWC na okres jednego roku
- członek – deklaruje przynależność na czas przynależenia do KWC, przez co staje się członkiem Krucjaty.

Jakkolwiek, ruch KWC nie ogranicza się tylko do kandydatów i członków. Każdy kto chce duchowo wspierać dzieło wyzwolenia bliźniego z nałogów poprzez modlitwę osobistą czy też wspólnotową również odpowiada na to dzieło miłości do którego powołuje nas sam Chrystus.

 

Modlitwy w naszej parafii w intencji osób uzależnionych.

 

Wychodząc naprzeciw problemom związanym z uzależnieniami wśród naszych parafian i ludzi im bliskim zamieszkujących każdą część świata (uzależnieniom od alkoholu, papierosów, narkotyków, pornografii, hazardu, materializmu i in.) modlimy się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 18:30 o życiodajną moc dla ratowania tych, którzy stali się niewolnikami nałogów. Po modlitwie Msza Święta o godzinie 19:00.

Nie bądźmy zatem obojętni na niejednokrotnie "niemy głos ludzi wołających o pomoc".

Intencje przyjmowane są w skrzynce umieszczonej przy figurce św. Józefa w naszym kościele oraz przez Monikę lub Izę, telefonicznie albo emailowo,

 

 

Iza: tel (519) 668-3036, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika: tel (519) 434-3711, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji:

 

Zapraszamy również na stronę na facebook: http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=161976575979

Oraz na glówna strone KWC: http://www.kwc.oaza.pl

 

Intencje modlitewne

Ile nóg ma człowiek? (anti-spam)
Email:
Temat:
Intencja:

News

 • Pielgrzymka KWC +

  Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza wszystkich na spotkanie w Melrose, ktore odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2015 Temat i program Read More
 • Rekolekcje +

  Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje które odbędą się od 15 do 17 listopada br. w Melrose, Ontario. Read More
 • Modlitwy za osoby uzależnione i Różaniec +

  Kolejny pierwszy poniedziałek miesiąca, miesiąca w którym w sposób szczególny rozważamy tajemnice różańcowe. Zapraszamy wszystkich na modliwy za osoby uzależnione. Read More
 • Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka +

  Serdecznie zapraszamy wszystkich członków, kandydatów oraz przyjaciół Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Melrose na VI pielgrzymkę Krucjaty w sobotę 8 czerwca Read More
 • Modlitwy za osoby uzależnione +

  W poniedziałek, 6 maja, modlimy się za osoby uzależnione, w kościele Our Lady of Częstochowa, London Ontario, o godz. 18:30 Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4