Rejestracja na Msze i Transmisje Mszy i Nabożeństw

Registration for Sunday Masses is required. Please register on-line using this link: https://covid19mass.eventsmart.com or call our officeLIVESTREAM - Tylko podczas mszy świętych i nabożeństw (During Mass times only)
YouTube channel: youtube.com/ourladyofczestochowa

Najbliższe transmisje:
- Poniedziałek, Środa, Sobota: 9:00
- Wtorek, Czwartek, Piątek: 19:00
- Niedziela: 17:00 (sobota), 8:00 (English), 10:00, 12:00, 13:00 (St. Mary's - no live transmission)

Pierwsza Komunia (12:00, 20 czerwiec 2021): https://youtu.be/hY46jMNwkog
First Communion (2:00 p.m., June 20, 2021): https://youtu.be/hY46jMNwkog?t=65m

Biuletyn

sobota, 24 kwietnia 2021 22:37

List od Biskupa Fabbro

Do Wiernych Diecezji londyńskiej

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

W ubiegły piątek rząd Ontario przekazał informacje o ostatnim zamknięciu. Polecenie „zostań w domu” zostało uwzględnione, aby uniknąć jak największej liczby podróży, przy jak najmniejszym ruchu możliwie poza naszymi domami. Nakaz ten został wprowadzony w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się korona wirusa i jego wariantów, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo i chronić życie. Warianty szybko mutują się i mają większy wpływ na młodych ludzi, prowadząc znacznie więcej osób do zarażenia się jakąś formą wirusa i ostatecznie do zakażenia w naszych szpitalach, które wypełniają się po brzegi – a w niektórych przypadkach przekraczają.

Po ogłoszeniu zamknięcia wydałem dyrektywy, które były zgodne z ograniczeniami wcześniej wydanymi, aby szanować wymagania rządu, jednocześnie działając jak najlepiej w naszych parafiach. Dyrektywy zostały wydane z najlepszą intencją zapewnienia ludziom bezpieczeństwa i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Działania nasze wynikają z miłości i prawdziwej troski o naszych sąsiadów, wiedząc, że te zmiany wymagałyby poświęceń od nas wszystkich.

Wiele osób, które się ze mną skontaktowały, zwróciło uwagę, że dwie z tych dyrektyw były szczególnie trudne: zamknięcie naszych kościołów i przełożenie chrztów. Zapytano mnie: jak to jest, że chrzest można odłożyć, a dozwolone są pogrzeby i śluby? Jeśli rząd zezwala na nabożeństwo religijne dziesięciu osobom, dlaczego nie możemy mieć Mszy w dozwolonej liczbie? Wielu rodziców było zaniepokojonych, ponieważ chrzest ich dziecka został odroczony, a następnie przełożony na inny termin, aby być ponownie przełożonym. Stało się to trudnością dla niektórych, którzy chcieliby kontynuować świętowanie chrztu, podczas gdy inni woleliby nie ryzykować zdrowia noworodka w tym czasie. To pragnienie chrztu nie może jednak wynikać z obawy, że nieochrzczone dziecko zostanie oddzielone od Boga w życiu wiecznym. Ten sposób myślenia nakłada ograniczenia na łaskę Bożą, której żaden człowiek nie może określić.

Z troską o rodziców, którzy cierpliwie czekali na chrzest i którym bardzo zależy, aby celebrować sakrament chrztu ich dziecka, niniejszym zapewniam, że pasterze mogą z dyskrecją sprawować sakrament chrztu w naszych parafiach, nawet podczas obecnego stanu epidemiologicznego „zostań w domu”. Nadal lepiej jest odkładać chrzciny w duchu zaleconych ograniczeń, aby zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa, ale życzę również tym rodzicom spokoju ducha i radości przez chrzest ich dziecka. Wszystkie wymagania dotyczące pojemności, odległości i te aspekty określone w naszych protokołach dotyczących obchodów chrztu w czasie pandemii należy przestrzegać.

Niektórzy pytali, dlaczego nie możemy odprawiać Mszy w niedzielę i w dni powszednie, wskazując, że jest zezwolenie na Mszę pogrzebową dla dziesięciu osób lub mniej. Wiemy, że podczas ostatniego zamknięcia była to wielka trudność dla nas i dla tych rodzin, które nie mogły odprawić Mszy pogrzebowej za swoich bliskich. Było to bardzo przykre, gdy członek rodziny zmarł, napełniając bólem i żalem cała rodzinę, a nie mogąc wypełnić rytuałów pogrzebowych Kościoła, dodawało więcej bólu do tej straty. Kiedy mogliśmy otworzyć na Msze św. z udziałem dziesięciu osób przynajmniej trochę pocieszenia było dostępne w postaci bardzo małych pogrzebów.

Rozważaliśmy możliwość dopuszczenia Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie z udziałem dziesięciu osób, ale stało się jasne, że większość parafian nie mogłaby uczestniczyć, nawet przez rotację, która trwała by miesiące. Aby być sprawiedliwym, jak to tylko możliwe i wiedząc, że łaska Boża nie ogranicza się do sakramentów, Rada diecezjalna, która doradza mi i pozostaje w kontakcie z dekanatami diecezji, zaleciła, abyśmy nie otwierali, gdy tylko dziewięć lub mniej osób może uczestniczyć w niedzielę lub w dni powszednie. Pogrzeby i śluby mogą być celebrowane, ale wszystkie inne Msze św. będzie odprawiał tylko kapłan z minimalną liczbą osób potrzebnych do liturgii. Ponieważ nie ma możliwości, aby wystarczająca liczba Mszy mogła być celebrowana, aby pomieścić wszystkich, najlepiej, aby kościoły pozostały zamknięte. Aby wypełnić pustkę, wiele parafii oferuje Msze Święte transmitowane na żywo lub nagrane, a inne Msze są dostępne online.
Zdaję sobie sprawę, że w takich okolicznościach większość ludzi nie może wypełnić swojego niedzielnego obowiązku. Z tego powodu udzieliłem dyspensy obowiązującej do końca sezonu wielkanocnego w tym roku (23 maja). Prawdopodobnie będzie wymagała ponownego przedłużenia.

Niektórzy pytali, dlaczego nasze kościoły nie są obecnie otwarte na prywatną modlitwę. Chociaż rząd na to zezwala, w duchu nakazu „zostania w domu” i konieczności zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, postanowiłem nie otwierać naszych kościołów. Zrobiliśmy to podczas pierwszego zamknięcia w styczniu. Członkowie Rady diecezjalnej uważają, że ważne jest, aby kontynuować w tym duchu. Pytanie brzmi: co jest istotne dla naszej wiary? Ważne jest, abyśmy się modlili i utrzymywali więź z Bogiem, ale nie modlimy się tylko w kościele. To był dla wielu wspaniały czas, kiedy na nowo odkryliśmy ideę „Kościoła domowego”; to znaczy, że nasze domy są miejscami modlitwy, w których mieszka Bóg. Jezus obiecał, że zawsze będzie z nami. Jest On prawdziwie obecny w Eucharystii i Najświętszym Sakramencie w naszych tabernakulach, ale jest też obecny w każdym z nas i w naszych domach. Nie zapominajmy o tej ważnej „obecności” pośród nas.

Na koniec słowo do tych, którzy pisali lub dzwonili. Dziękuję za szczere myśli. Jestem szczególnie wdzięczny wszystkim, którzy powiedzieli mi, że modlą się za mnie i za diecezję. U wielu widziałem, że ich motyw opiera się na miłości i szczerej trosce. Za to wszystko jestem naprawdę wdzięczny.

Kiedy idziemy naprzód w tej nowej rzeczywistości, nasza dobroczynność i troska o innych zwyciężają. Jak powiedziałem w aktualizacji tuż przed Bożym Narodzeniem: „Miłość oznacza, że musimy poświęcić się, aby zapewnić naszym sąsiadom bezpieczeństwo. Musimy troszczyć się o innych w naszych wspólnotach i o naszych parafian, nawet jeśli oznacza to, że nie możemy się gromadzić przez krótki czas. Środki te będą jeszcze bardziej ograniczać uczestnictwo w sakramentach i wzywać do poświęcenia wiernych z całej diecezji, którzy czerpią duchowy pokarm z sakramentów. Jednak dotkliwość pandemii oznacza, że musimy z miłości dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się korona wirusa”. (Aktualizacja nr 15).

Wraz z biskupem Dąbrowskim zapewniam o naszej modlitwie.

Niech Najświętsza Matka Niepokalanie Poczęta i Święty Józefie, Jej Najczystszy Oblubieniec, modlą się za nami!

Szczerze oddany w Chrystusie,
Ks. Ronald P. Fabbro, CSB
Biskup London
Czytany 325 razy

Modlitwa - wezwanie do św. Michała Archanioła

Transmisje

Episcopal Ordination:
https://www.youtube.com/watch?v=cEr2_T7BFiw


Msza Prymicyjna, Our Lady of Czestochowa:
http://youtu.be/2LSB3urSELc


Biuletyn

Czytelnia

 • O znaczeniu ubóstwa i posiadaniu dóbr napisał Ojciec Święty we wstępie do książki prefekta Kongregacji Nauki Wiary, abp. Gerharda Ludwiga Müllera, "Povera per i poveri. La missione della Chiesa" -
 • Gorzki list otwarty opublikował prorektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie prof. Myrosław Marynowicz. Nadał mu tytuł: "Czego Ukraina może teraz oczekiwać od Zachodu?" 
 • „Jezu, co ja zrobiłem?” – te słowa wokalista grupy rockowej Aerosmith, Steven Tyler przywołuje, gdy opisuje jak w przeszłości wspólnie z ówczesną partnerką zdecydowali się na aborcję dziecka.
 • 34-letnia Kerry Campbell – mieszkanka San Francisco, która wstrzykuje ośmioletniej córce botoks – przekonuje dziennikarzy, że robi to dla dobra dziewczynki.  

O Rodzinie

 • Małżeńska gra Jakie są przyczyny trudności prowadzących do rozczarowania małżeństwem i jak nie przegrać własnego małżeństwa? Małżeństwo to gra o wysoką stawkę. Read More
 • 1

Czytelnia

 • Bogactwo jest dobrem, jeśli służy innym +

  O znaczeniu ubóstwa i posiadaniu dóbr napisał Ojciec Święty we wstępie do książki prefekta Kongregacji Nauki Wiary, abp. Gerharda Ludwiga Read More
 • "Ułomność jest twym imieniem, Europo!" +

  Gorzki list otwarty opublikował prorektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie prof. Myrosław Marynowicz. Nadał mu tytuł: "Czego Ukraina może teraz Read More
 • Czemu niszczy się rodzinę??? +

  Zapraszamy na videorelację ze spotkania z Gabriele Kuby. Znana z łam GN niemiecka socjolog wydała właśnie w Polsce książke pt. Read More
 • Czym jest transseksualizm +

  Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak wielkim dramatem jest niezdolność do zaakceptowania swojego ciała jako - no właśnie - jako swojego: Read More
 • Marny typ +

  O ewangelizacyjnym szwungu paryskiego emeryta i Tajnym Stowarzyszeniu Wolontariuszy na rzecz Rozśmieszania Księży Śmiertelnie Poważnych Read More
 • Jeśli dziewczynka, to aborcja +

  Selektywna aborcja dziewczynek to nie tylko problem Chin czy Indii. Zjawisko to istnieje także w USA. Mówi o tym film, Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Nowe wydanie Mszału Rzymskiego

 • 1
 • 2
 • Modlitwa - wezwanie św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce. A przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha Bądź naszą obroną!Oby go Bóg pogromić raczył pokornie o to prosimy a Ty, Wodzu niebieskich zastępów szatania i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

michalici.pl

There are not feed items to display.
 • Check if RSS URL is online
 • Check if RSS contains items

Gość Niedzielny

Będę rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą o tym, kiedy do Sejm skierowany do Sejmu projekt ustawy o sędziach pokoju -...
Po przeliczeniu 70 proc. głosów w wyborach do Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji) rządząca partia Jedna Rosja zdobywa ponad...
Ceny gazu zarówno na Towarowej Giełdzie Energii, jak i na innych rynkach biją historyczne rekordy. I taniej już pewnie nie...
20 września 1961 r. w Kompinie (Łódzkie) ok. godz. 18 doszło do zderzenia fiata 600 z ciężarówką star 20. Kierowca...
Z pomocą recyklingu chemicznego możemy wykorzystać to, co już wyprodukowaliśmy i korzystać z tego ponownie - mówi dr inż. Patrycja...

Katolicka Agencja Informacyjna

W Rzymie spotkali się dawni uczniowie kard. Ratzingera
W Rzymie odbyło się doroczne spotkanie dawnych uczniów Josepha Ratzingera i kontynuatorów jego spuścizny teologicznej. Tematem obrad zorganizowanych w Instytucie...
Abp Jędraszewski do Ludzi Pracy: „Będziesz miłował”
Dziękczynienie za bł. Prymasa Tysiąclecia, zwłaszcza za jego naukę społeczną dotyczącą godności pracy ludzkiej zanosili na Jasnej Górze uczestnicy 39....
Abp Gądecki: mamy dbać o dobro skrzywdzonych, a nie o wizerunek instytucji Kościoła
– Gromadzimy się tutaj, żeby leczyć się z obojętności, a tym bardziej z lekceważenia krzywdy – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu...
Kard. O’Malley: troska o skrzywdzonych powinna być priorytetem duszpasterskim Kościoła
Troska o skrzywdzonych powinna być priorytetem duszpasterskim Kościoła – powiedział przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich kard. Seán O’Malley w...
Ofiary wykorzystywania seksualnego: kościelne procesy trwają zbyt długo
Na przewlekłość kościelnych procesów w sprawie wykorzystywania seksualnego, jakiego dopuścili się duchowni, brak informacji o jego przebiegu, a także na...