Domowy Kościół

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Zycie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.

Powstał z inicjatywy Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, jako propozycja formacyjna dla małżeństw sakramentalnych i łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Zycie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem. Pomaga małżonkom w budowaniu miedzy nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Pomaga również małżonkom czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez cale życie.

 

JEŻELI CHCECIE....

 

- Umacniać swoja wiarę

- Pielęgnować miłość małżeńską

- Uczyć się rozwiązywać konflikty małżeńskie

- Nawiązać głębszy kontakt i dobre relacje z dziećmi

- Doświadczyć życia we wspólnocie

 

...ZAPRASZAMY!

 

 

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem bliższych informacji o Domowym Kościele prosimy o kontakt z ks. Mateuszem - moderatorem rejonowym Domowego Kościoła, lub z Małgosią i Leszkiem Wiraszka (tel. 519-850-3288) - para rejonowa Domowego Kościoła.

News

  • Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła do patrona - św. Józefa +

    Serdecznie zapraszamy wszystkie małżenstwa z naszego rejonu na coroczną Pielgrzymkę Rodzin Domowego Kościoła do Parafii św. Józefa w Brantford w Read More
  • Dzien Skupienia - Melrose, 02.02.2014 +

    W dniu 2 lutego 2014 roku, wspolnota Domoweg Kosciola naszego rejonu przezywala Dzien Skupienia pod duchowym przewodnictwem ks. Jacka Krynia Read More
  • 1